Perşembe Yaylası / Aybastı / Ordu

Perşembe Yaylası menderesleri, tüm ihtişamı ve harika kıvrımları ile tam bir fotoğraf cenneti. Adatepe, menderesleri ve ışık geçişini görmek için en ideal tepelerden birisi. Yanınıza çayınızı alın ve sadece izleyin. Mucizelere tanıklık edin.

Perşembe Yaylası: Bulunduğumuz coğrafik kıtada bir benzeri bulunmayan Perşembe Yaylası Menderesleri’nin bir dünya mirası olarak korunması amacıyla tescil işlemleri son aşamadadır 1991 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Turizm Merkezi ilan edilmiştir. Aybastı ilçemize 17 km. mesafede bulunur. Rakımı yaklaşık 1.500 m. civarındadır.

Her yıl Temmuz ayı içinde yayla şenlikleri yapılmaktadır. Şenliklerde çeşitli yarışmalar, folklor gösterileri, konserler, sosyal ve kültürel etkinlikler,güreş müsabakaları, at yarışları vb. etkinlikler düzenlenmektedir. Yayla yolunun büyük kısmı asfalt, kalanı stabilize yoldur. Yorgunluk atmak, piknik yapmak, safari, yamaç paraşütü için idealdir. Yaylada aynı zamanda, eşsiz güzelliğe sahip tabiat harikaları, tarihi eserler ve alanlar mevcuttur. Kümbet, Çiseli Şelalesi, Karga Tepesi bunlara örnektir.