Ulugöl Tabiat Parkı / Gölköy / Ordu

Ulugöl Tabiat Parkı, Ordu ilinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Doğal güzelliği ve çevresiyle ziyaretçilerini büyülüyor.

Ulugöl, Ordu il merkezine 80 km, Gölköy ilçe merkezine 17 km mesafede olan bir krater gölüdür. Ulugöl Tabiat Parkı, 26,5 hektar büyüklüğündedir.

Tabiat parkına adını veren Ulugöl’ün yanısıra, Çepekli Göl adında yüzeyi su mercimeği kaplı bir göl daha bulunur. Bu göl biraz daha küçük olup yeşil tonlarındadır. Sazlıklarla kaplı küçük bir göl daha mevcuttur. Ayrıca Abant Alası, sadece büyük gölde bulunmaktadır.

Göllerin güzelliği yanı sıra, ayrıca tabiat parkı içinde yürüyüş patikaları mevcuttur. Her bir patika sizi büyüleyici güzelliklere götürüyor. Özellikle de sonbahar mevsiminde renkleriyle büyüleyen Ulugöl Tabiat Parkı ziyaretçi akınına uğruyor.

Tabiat parkında görevli bekçi ve çalışanlar da bulunmaktadır. Parkta rahatlıkla konaklayabileceğiniz bungalov evlerde mevcuttur. Fotoğrafta bir örneğini görüyorsunuz. Evlerin içinde her türlü ihtiyacınızı karşılayacak malzeme bulunmaktadır. Ayrıca belediyenin de bir adet tesisi bulunmaktadır.

Bu fotoğrafı bir sonbahar gününde çekmiştim. Bu bungalov evde gece konakladım ve sabah uyandığımda bu manzara karşıladı beni. Bir taraf kış, bir taraf sonbahar. Adeta iki mevsimin dansı gibi. Ben de bu güzel anı ölümsüzleştirdim..