Ulugöl Tabiat Parkı / Gölköy / Ordu

Fotoğraf şans değil, zamanlama ve öngörü işidir. Eğer fotoğrafta şans ararsanız, o vakit çok beklersiniz…

Burası, Ulugöl Tabiat Parkı. Dört bir yanı güzel patikalarla çevrili her mevsim farklı güzelliği olan bir tabiat parkı. Sonbahar mevsiminde ziyaretçi akınına uğruyor. Ulugöl’ün yanı sıra, Çepekli Göl ve çevresini kapsayan bungalovlar da ayrıca dikkat çekiyor.

Yine bir sonbahar günüydü. Orkado (Ordu Doğada Yaşam ve Kano Derneği) olarak şehitlerimizi anmak için bir etkinlik tertip etmiştik. Ayrıca sonbaharın tonları göz kamaştırıyordu. Geceden hava soğudu ve kar yağmaya başladı. Sabah olmasını o kadar bekledim ki, rahatım yerinde olmasına rağmen uyuyamadım. Necmettin Güneyhocam ile sabahın köründe uyanıp hemen dışarı attık kendimizi.

İşte mucize karşımızdaydı. Sonbahar yaprakları üzerine kar yağmıştı ve kimsecikler yoktu. Sıcacık yatağında uyuyan Orkado Derneğimizin Başkanı Mustafa Sarıkaya hocamızı rahatsız ettik ve daha sonra onu sabahın ilk ışıklarında iki mevsimin birleşmesinde kano yapmaya davet ettik. Sağolsun o soğuk havaya rağmen hiç üşenmedi. Kalktı ve gereğini yaptı.

Sonunda ise ortaya harika fotoğraflar çıktı. Bu fotoğraf da sadece onlardan biriydi. Şans mı? Yoksa, zamanlama, öngörü ve azim mi ? Tercihi size bırakıyorum.