Karaağaç Köyü / Erbaa / Tokat

Bu topraklar öyle süprizler barındırır ki, bazen yeşil bile hayret eder kendine. Acaba bu kadar farklı tonum var mı diye? Erbaa ovası, verimli toprakları, doğal güzellikleri ve yetişen ürünleri ile bölgenin ve ilin nazar boncuğu olarak ününü korumaktadır.

Tanoba’ya alabalık almaya gitmiştim. Değişken bahar mevsimi olduğu için hava bir açıyor, bir bozuyordu. Tanoba’dan dönüşte yağmur başladı fakat doğu tarafı yani gittiğim yön açıktı. Aklımdan geçirdiğim gibi Karağaç yoluna saptım ve bir mucize olmasını umuyordum.

Ekin tarlası ortasında tek başına duran bir ağaç vardı. Çok uzağımda kalmasına rağmen hemen göze çarpıyordu. Ne olduysa o zaman oldu. Hava aniden açıldı ve tüm ihtişamı ile aradan bir gökkuşağı göründü. Fakat çok uzaktım ve burdan iyi bir fotoğraf çekmem imkansızdı. Acilen hareket etmem lazımdı.

Arabaya atladığım gibi gaza bastım. Yetişmem lazımdı bu kaçmaması gereken, işte O AN diyebileceğimiz bir fotoğraftı. Yolda çukur filan dinlemeden yetişmeye çalıştım. Hem de o tek ağacın tam arkasındaydı gök kuşağı. İçimden bir ses kaybolacak hemen diyordu ama dualarım kabul oldu. Tarlanın uygun köşesine vardığımda o iş tamamdı.