26-29 Mayıs tarihlerinde; Derik Kaymakamlığı, Derik Belediyesi, Mazıdağı Kaymakamlığı ve Mazıdağı Belediyesi tarafından düzenlenen, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih SAFİTÜRK Anısına Derik – Mazıdağı Çağrılı Fotoğraf Günleri coşkuyla gerçekleştik. Derik ve Mazıdağı şehirlerinin kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin tanıtımı yapılan bu güzel organizasyona Türkiye’nin dört bir yanından 20 başarılı fotoğrafçı davet edildi. Ben de bu güzel organizasyonda yer aldığım için onur duydum.

Bu dev organizasyon süresi boyunca çeşitli konserler, etkinlikler, yarışmalar ve gösteriler düzenlendi. İnsanların özellikle de gençlerin mutluluğunu görmek harikaydı. Hangi köye gittiysek bizi bağrına basan insanlarla karşılaştık. Derik ve Mazıdağı halkı o kadar misafirperver insanlardı ki; bizle tandırını, peynirini, çayını, sevinçlerini ve kederlerini paylaştılar. Güzel fotoğrafların yanısıra, ömrüm boyunca unutamayacağım anılarla döndüm evime. Ayrıca bu harika organizasyon fotoğraf yarışması mantığından uzak, verimli geçirdiğimiz bir süreç oldu. Uzun zamandır görüşmeyen dostları birbirine kavuşturdu.

Bu harika organizasyona imza atan Mardin Valiliği’ne, Derik Kaymakamı Sayın Evren ÇAKIR’a ve Mazıdağı Kaymakamı Sayın Mustafa GÖRMÜŞ’e, organizasyonu başarıyla yürüten Mustafa Kılıç’a, ekip arkadaşlarım Mehmet Sümer’e ve Sinem Maden’e ulaşımından konaklamasına, iletişimde emeği geçen herkese şahsım adına teşekkür ederim. Başarılı bir örnek olan bu güzel organizasyonun devam etmesini ve örnek olmasını diliyorum.