Talazan Köprüsü / Niksar / Tokat

Su, hayatımızdaki en değerli varlıklarımızdan birisi. Günden güne azalan su kaynaklarımız, yakın gelecekte bizleri bir felaketin beklediğinin habercisi gibi. Küresel bir sorun haline gelen su, artık altın değerinde. Bu yadsınamaz bir gerçek.

Kelkit Vadisi, Kuzey Anadolu boyunca uzanan en güzel vadidir. Depremlere, sellere ve bir çok tarihi olaya tanıklık etmiştir. Yaşanan bu izleri tüm Kelkit Vadisi boyunca ya da yanık türkülerde görebilir ve hissedebilirsiniz.

Burası Niksar ilçemize bağlı Buzköy Talazan Köprüsü. Eski ticaret yollarından  bir olan İpek Yolu güzergahı üstünde. Köprünün üzerinden çektiğim için kadraja köprüyü almadım. Fakat yine detaylı görselleri mevcut.

Suyun sadece manzaradan ibaret olmadığını, sadece balık tutmaktan ibaret olmadığını artık anlamalıyız. Neden bu topraklardan bir su sporcusu çıkmasın ki? Engel olan nedir? Artık bunun farkına varmalıyız ve bir yol bulmalıyız. Bunun için bizlere çok iş düşüyor.

Fotoğrafıma cesaretiyle destek veren Ordu Kano ve Doğada Yaşam Derneği (Orkado) Başkanımız, Mustafa Sarıkaya hocama çok teşekkür ediyorum. Yüzlerce gence yol gösterici olması gerçekten örnek bir davranış. Tüm Orkado ekibini yaptığı güzel işlerden ötürü kutlarım.