Akgüney / Niksar / Tokat

Sonbahar mevsimi bir nevi renk cümbüşüdür. Kış öncesi uykuya dalacak olan doğanın habercisidir. Ayrıca biz fotoğrafçıların da en çok sevdiği mevsimlerdendir.

Korgan-Niksar yolu benim en sevdiğim yollardandır. Dağları, tepeleri, dereleri ve yaylaları aşıp yolculuk etmek çok keyifli. Her mevsim fotoğraf açısından verimli ve zengin oluyor. Mola vererek yolculuk etmesi ise bambaşka. Ruh dinlendirici.

Bu fotoğrafı Akgüney’in ilerisinde bulunan Yalıköy sapağı yakınındaki virajlarda çektim. O gün hava sisliydi ve drone içim uygun bir çekim yüksekliği yoktu. Görüş açısı çok düşüktü. Fakat hep aklımda bu virajları sonbaharda havadan fotoğraflamak vardı. İki saatlik bir bekleyişin ardından hava biraz açılınca dronumu kaldırdım ve yükseldim.

Biraz sisli puslu olmasına rağmen iyi bir fotoğraf çekmek istiyordum. Yol boş olduğu için biraz canım sıkkındı ama daha sonra çıkagelen kamyon kompozisyonu zenginleştirdi. Yol çizgileri sarı olsa daha da iyi olurdu ama bazen de elimizdeki ile yetinmek gerekir diye düşünüyorum.

Bu güzergahta harika yerler mevcut. Sizler de mola verin derim, bu güzellikleri zarar vermeden keşfedin.