Perşembe Yaylası / Aybastı / Ordu

Yüksekleri hep sevmişimdir. Atmosferin çabuk değişmesi, doğal güzellikleri ve doyumsuz manzaraları ile beni hep kendisine çekmiştir. Kuş bakışı hissi gerçekten bambaşka.

Perşembe Yaylası, meşhur tepeleri ve menderesleri ile her yıl ziyaretçi akınına uğrar. Yıl boyunca insanlar bu görsel şölen için yaylayı ziyaret eder. Fakat gelen ziyaretçiler belli noktalardan izlerler yaylayı. Bizim gibi fotoğrafçılar ise hep farklı açılar ararlar.

Yaylada meşhur bir kaç tane tepe var. Karga Tepesi, Adatepe, Tavşantepe gibi. Bu tepelerden yaylaya bakmak gerçekten bambaşka. Bu fotoğrafı bu tepelerden biri olan kuzeydoğu yönündeki Tavşan Tepesi’nden çektim. Gün batmak üzereydi. Karga tepesine düşen ışık ve geride kalan gölgeler harika bir görsel oluşturmuştur. Bu konumda 70-200 mm avantajlı bir lensti. Sol alt tarafta gözüm bir koyun sürüsü arasa da bu fotoğrafı bu haliyle de çok sevmiştim.

Size tavsiyem yaylaya giderseniz, bu üç tepeye de çıkın derim. Sabah Adatepe, akşam ise Karga Tepesi ve Tavşan Tepesi iyi fotoğraf verir.