Altınordu / Ordu

Hırçın Karadeniz’in huyu da, suyu da oyunu da hırçın ve neşelidir. Altıyüzden fazla çeşidiyle horon, bu diyarların vazgeçilmezi, mekan tanımadan her an ortaya çıkabilen neşe kaynağıdır.

2019 yılında Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında “Öğrenme Şenliği” etkinliği düzenlenmişti. Ben de bu şenliğe ilçe Şube Müdürümüz Kenan Köklükaya ve rahmetli Halk Eğitim Müdürümüz Cevat Paç‘ın ricasıyla Korgan ilçesini temsilen fotoğraf sergimle destek vermiştim.

Şenlik sırasında çok eğlenmiştim ve her standda farklı bir güzellik vardı. Ordu’nun tüm el sanatları buraya yığılmıştı sanki. Ayrıca çok iyi insanlarla tanışmıştım. Fakat bunca güzellik arasından yöresel kıyafetleriyle sergiye gelen kızlar dikkatimi çekmişti. Sonuçta kültür yine beni yakalamıştı.

Fatsa’dan geldiklerini öğrendiğim bu kızlarımızdan, hemen yakında bulunan Ordu tabelası önünde horona durmalarını rica ettim. Sonuç olarak beni kırmadılar ve böylesine güzel bir fotoğraf ortaya çıkmasına vesile oldular. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Yüzlerindeki neşe hiç solmasın ve bahtları hep açık olsun.